Aktualności Święto Pieczonego Ziemniaka 2016

Święto Pieczonego Ziemniaka 2016

Święto Pieczonego Ziemniaka

Tradycją naszej placówki jest organizowanie Dnia Pieczonego Ziemniaka. W tym roku, w piątek 23 września, dzieci i młodzież - wychowankowie naszych Domów - gościli w pięknym gospodarstwie nieopodal Olecka, gdzie miały okazję po raz pierwszy uczestniczyć w kopaniu ziemniaków.

Imprezę zaplanowali i przygotowali wychowankowie Domu nr 6 wraz ze swoją wychowawczynią, Panią Moniką Jankowską. Dzięki nim dzień obfitował w moc zabaw i atrakcji.

Mieszkańcy każdego z Domów brali udział w wielu ciekawych aktywnościach. Przygotowania do Dnia Pieczonego Ziemniaka zaczęły się już poprzedniego dnia – każdy Dom przygotował dla pozostałych przepyszną sałatkę. Właściwa impreza zaczęła się od wspólnego kopania ziemniaków, które następnie upiekliśmy na ognisku razem z kiełbaskami i zjedliśmy ze smakiem. Posileni przystąpiliśmy do kolejnych konkurencji: toru przeszkód, przez który dzieciaki wraz z wychowawcami biegali przez opony, czołgali się pod deską i ścigali się z taczkami; biegu w workach; Lajkonika. Mnóstwo emocji wywołała konkurencja polegająca na rzucie kaloszem gospodarza na odległość. Zwycięzcy poszczególnych zabaw otrzymywali punkty, które na koniec zliczyliśmy, aby poznać zwycięzców.

Domem, który uzyskał najwięcej punktów i tym samym zajął I miejsce okazał się Dom nr 4. Wychowankowie Domu nr 1 znaleźli się tuż, tuż za zwycięzcami i zajęli II miejsce. Na III miejscu podium ze świetnym wynikiem znaleźli się wychowankowie Domu nr 2. Miejsce IV zajął Dom nr 5, a miejsce V - Dom nr 6. Na VI, bardzo ważnym miejscu znaleźli się wychowankowie Domu nr 3 - zapewnili sobie tym samym rolę organizatora przyszłorocznych obchodów Święta Pieczonego Ziemniaka. Trzymamy za nich kciuki i już teraz nie możemy doczekać się przyszłorocznej zabawy!

 
 
Aktualizacja: TM
2020 © Domy im. Janusza Korczaka