Aktualności Poznajemy Kotlinę Kłodzką

Poznajemy Kotlinę Kłodzką

Wycieczka-czerwiec 2016

   Dnia 2 czerwca podopieczni Domów im. J.Korczaka wyjechali na 3-dniową wycieczkę do Kotliny Kłodzkiej i Wrocławia.
Pierwszym punktem bogatego programu było zwiedzanie Kopalni Złota w miejscowości Złoty Stok, a tam poznanie dawnych metod wydobywczych. W podziemnych korytarzach wiele emocji przyniosło spotkanie z Gnomem i niełatwy zjazd w czeluści Chodnika Śmierci. Następnie podziwialiśmy jedyny
w Polsce podziemny wodospad.
Z kopalnianych ciemności wyjechaliśmy Pomarańczowym Tramwajem. Na koniec tej wizyty doznaliśmy „gorączki złota” czerpiąc i płucząc drogocenny kruszec w potoku górskim. Zdradzimy, że każdy 
z nas pozyskał jego spore zasoby.
Popołudniu przejechaliśmy do Dusznik Zdroju, gdzie w jedynym młynie papierniczym w Europie poznaliśmy historie papiernictwa. Dawid miał możliwość samodzielnego czerpania papieru. To nie koniec wrażeń pierwszego dnia.
O 22.00 rozpoczęliśmy nocne zwiedzanie Twierdzy Kłodzko 
w towarzystwie mnicha i księżniczki Ludmiły. Stąd mamy niezapomniane wrażenia świetlnej panoramy miasta oraz huku armatniego.
Drugiego dnia wjechaliśmy do Parku Narodowego Gór Stołowych, gdzie pokonując ponad 700 schodów, zdobyliśmy Szczeliniec (919m n.p.m.), zeszliśmy do mroźnego Piekiełka, z miejscowo zalegającym śniegiem, i jednym palcem poruszaliśmy skały. Na długo w pamięci pozostanie emocjonujące przejście, a chwilami trudne przeciskanie, pomiędzy Błędnymi Skałami.
Następnie po pysznym obiedzie spędziliśmy aktywnie czas w parku linowym. Mieliśmy okazję sprawdzić swoją sprawność fizyczną i odwagę pokonując trasy linowe z przeszkodami rozmieszczone na wysokości 7-10 metrów.
Po trudach skalnych wspinaczek i wyzwaniach sportowych ukojenie przyniosły atrakcje wodne w aquaparku w Kudowie Zdrój. W tej uzdrowiskowej miejscowości, której krajobrazowe uroki dobrze poznaliśmy, zostaliśmy zakwaterowani.
Trzeci i ostatni dzień wycieczki przeznaczyliśmy na zwiedzanie Wrocławia – Europejskiej Stolicy Kultury. Przeszliśmy Starym Miastem przez znane uliczki, poznaliśmy większość wrocławskich krasnali oraz wiele legend i przekazów. Nieodzowną pozycją w programie było podziwianie Panoramy Racławickiej.W godzinach popołudniowych odwiedziliśmy Afrykarium, gdzie w robiących duże wrażenie basenach i tunelach wodnych poznaliśmy zwierzęta Czarnego Kontynentu.
Ta kolejna już w ostatnich latach wycieczka jeszcze bardziej rozbudziła w nas ciekawość świata i wzbogaciła nasze doświadczenia.
Z niecierpliwością czekamy na następne wyzwania... 

 
 
Aktualizacja: TM
2020 © Domy im. Janusza Korczaka