Aktualności Jubileusz 70-lecia

Jubileusz 70-lecia

Jubileusz 70-lecia

Wspomnienia żyją dopóty,
dopóki do nich wracamy.
A rozkwitają tym wspanialej,
im więcej serca wkładamy
w ich pielęgnowanie.”
Ewa Glińska

 

To był cudowny dzień…”

 

   Jubileusz 70-lecia naszych Domów im. Janusza Korczaka rozpoczął się spotkaniem zaproszonych gości, byłych i obecnych wychowanków i pracowników, podczas którego wspomnieniom i uściskom nie było końca. W rozmowach wracaliśmy do przeszłości Domu. Wielu z nas odnalazło swoją twarz na dawnych fotografiach w starych kronikach. Niejeden uronił łezkę…
Była również okazja do zobaczenia Domu Dziecka w obecnej odsłonie. Wychowankowie w swoich mieszkaniach gościli starsze koleżanki i kolegów. Były rozmowy… rozmowy o tym „jak kiedyś” i o tym „jak dziś”…
   Następnym punktem obchodów Jubileuszu 70-lecia placówki była msza święta konsekrowana przez Księdza Prałata Lecha Janowicza z piękną homilią i błogosławieństwem byłych i obecnych wychowanków oraz pracowników Domu Dziecka.
   Część artystyczna Jubileuszu odbyła się w ROK „Mazury Garbate” w Olecku. Rozpoczęła ją obecna wychowanka deklamacją wiersza pt. „Ocalić od zapomnienia” oraz piosenka „Masz prawo do swych praw”.
Gratulacje z okazji Jubileuszu złożyli Wicestarosta Powiatu Oleckiego – p. Kazimierz Iwanowski, Burmistrz Olecka – p. Wacław Olszewski. Na ręce p. Dyrektor podarowali sprzęt sportowy dla wychowanków.
Odbyliśmy również filmową podróż po naszej historii. Następnie była okazja do wysłuchania miłych wspomnień o placówce i życiu w niej. Na żywo przeszłość wspominali byli dyrektorzy: p. Renata Chmura i p. Edward Sznurkowski oraz byli wychowankowie: Justyna, Piotr i Cezary.
Swoimi wspomnieniami podzieliła się również obecna Dyrektor Domów – p. Barbara Sulima. Ze wzruszeniem wspominała początki swojej pracy w placówce i swoje refleksje związane z jej reorganizacją. Dzień z życia naszych wychowanków zaprezentowano w wesołym teledysku.
Wychowankowie z grupy teatralnej prowadzonej przez p. Monikę Zajczyk wystąpili z awangardowym spektaklem „Miej swój rozum”. Niekonwencjonalne przedstawienie wywarło ogromne wrażenie na widzach.
   Jubileusz 70-lecia był również wspaniałą okazją do podziękowań. Pani Dyrektor w imieniu całej społeczności placówki wyraziła swoją wdzięczność przyjaciołom, sponsorom, byłym i obecnym pracownikom za pracę, poświęcenie.
   Na zakończenie uroczystości zaśpiewaliśmy wzruszający utwór „Bo dom to my”…
Później był obiad, pyszny tort i wspomnienia, wspomnienia…!  

 
 
Aktualizacja: TM
2020 © Domy im. Janusza Korczaka